Jak wyczyścić rolety?

 

Podstawą utrzymania rolet w czystości jest systematyczność w ich czyszczeniu. Wszystko po to by nie dopuścić do zbyt wielkich zabrudzeń.

Jak wyczyścić rolety?

Podstawą utrzymania rolet w czystości jest systematyczność w ich czyszczeniu. Wszystko po to by nie dopuścić do zbyt wielkich zabrudzeń. Gdy kurzu na roletach nie jest zbyt wiele do czyszczenia możemy wykorzystać specjalny wałek który posiada warstwę klejącą. Wcześnie zbierany kurz nie wniknie w tkaninę, a to zapobiegnie stworzeniu mocnych zabrudzeń. Możemy również użyć odkurzacza. Pamiętać należy o ustawieniu odpowiedniej mocy odkurzacza aby nie wygiąć tkaniny. Możemy również użyć wilgotnej szmatki. Lecz dopiero po usunięciu z rolety kurzu. W przeciwnym razie kurz zostanie rozmazany a nas czeka dodatkowa praca.

czyszczenie rolet

Jak usunąć zanieczyszczenia po owadach?

czyszczenie rolet

Zabrudzenia pozostawione przez owady na roletach są niezwykle trudne do usunięcia. Do wyczyszczenia tego typu zabrudzeń możemy użyć bawełnianej ściereczki i piany wytworzonej z szarego mydła. Taką pianę możemy uzyskać z wymieszania zimnej wody z szarym mydłem. W przypadku mocnych zabrudzeń gdy powyższa metoda nie zadziała możemy zastosować ocet zmieszany z wodą. Należy jednak uważać by nie zniszczyć koloru tkaniny. Na koniec należy dokładnie osuszyć roletę.

Czyszczenie rolet rzymskich.

Wykonane z bardziej odpornych tkanin rolety rzymskie. Dzięki konstrukcji rolet rzymskich, można je zdemontować i wyczyścić chemicznie. Należy jednak pamiętać w przypadku czyszczenia tą metodą, że kolor w rolecie rzymskiej może nieco stracić na intensywności. Można również stosować wszystkie pozostałe metody czyszczenia rolet.

czyszczenie rolet

Rolety dzień-noc

Wykonane ze specjalnego materiału którego nie można prać w pralce, rolet dzień-noc nie można również prać chemicznie, głównie ze względu na poliester który może się odbarwić podczas takiego czyszczenia. Przy czyszczeniu tych rolet możemy posłużyć się odkurzaczem z końcówką szczotkową. Wskazana jest przy takim czyszczeniu delikatność.

czyszczenie rolet

Błędy popełniane przy czyszczeniu rolet.

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przy czyszczeniu rolet jest zbytnie zmoczenie tkaniny, nadmiar ten może powodować odkształcenie tkaniny. Kolejnym błędem jest siła z jaką ścieramy zanieczyszczenia, zbyt mocne ścieranie może doprowadzić do przebarwienia materiału.