Modele markiz ogrodowych:

 

Nie w każdym ogrodzie jest wystarczająco dużo drzew aby zapewnić wystarczającą ochronę przed słońcem.

Czy to obok ulubionej ławki, czy obok piaskownicy dla dzieci, nie zawsze naturalna ochrona przed słońcem i szkodliwym promieniowaniem UV jest wystarczająca. Wolnostojące, rozwijane na dwie strony markizy ogrodowe zostały zaprojektowane właśnie w celu zacienienia takich miejsc. Markizy ogrodowe są również idealnym rozwiązaniem dla gastronomii, do ochrony przed słońcem letnich ogródków w lokalach restauracyjnych.

Markiza ogrodowa Boxmobil wolnostojąca, z kasetą chroniącą zwinięte poszycie.

Nowa, elegancka markiza ogrodowa Boxmobil zapewnia całkiem duży kawałek cienia - ponad 45 m2 !

Teraz zacienienie otwartych powierzchni jest osiągalne w prosty sposób. Boxmobil - połączenie dwóch markiz kasetowych, zamontowanych na wytrzymałej stalowej ramie, nadaje się szczególnie do stosowania w barach, restauracjach, przy basenach i w przydomowych ogrodach. 

Kaseta markizy zabezpiecza tkaninę zwiniętego poszycia i elementy mechaniczne przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznch. Do wyboru, kaseta może zaokrąglona lub kwadratowa. Markiza może być przykręcona do podłoża, lub osadzona w betonowych podporach, dzięki czemu cała konstrukcja jest wyjątkowo stabilna.

Standardowy napęd ręczny, za pomocą przekładni i korby markizowej. Opcjonalnie dostepny wygodny napęd elektryczny i opcjonalne urządzenia sterujące, w tym automatyka pogodowa.

Markiza ogrodowa wolnostojąca

Markiza ogrodowa Ombramobil wolnostojąca, z kasetą ochronną.

Ombramobil jest wolnostojącą, podwójną markizą zapewniającą dużą powierzchnię zacienienia. Dzięki braku dodatkowych podpór środkowych, przestrzeń pod markizą może być dowolnie wykorzystana.

Markiza Ombramobil jest bardzo wszechstronna, może być używana w gastronomii, w domach prywatnych, jak również w szkołach, sklepach czy podczas różnego rodzaju imprez na wolnym powietrzu.  Markiza jest w pełni przenośna - demontaż i ponowny montaż w innym miejscu zajmują niewiele czasu.

Dwie markizy z ramionami przegubowymi, z których składa się Ombramobil, rozwijają się zawsze równocześnie. Stabilność konstrukcji zapewniają szerokie, poprzeczne stopy. Opcjonalnie markiza może zostać osadzona w zabetonowanych gniazdach. Tkanina i ramiona są w pozycji zwiniętej chronione przez kasetę ochronną - markizy nie trzeba chować na zimę.

Standardowy napęd ręczny, za pomocą przekładni i korby markizowej. Opcjonalnie dostepny wygodny napęd elektryczny.

 

Markiza ogrodowa wolnostojąca

Markiza ogrodowa Duetta wolnostojąca, z ochronnym daszkiem, dedykowana dla gastronomii.

Duetta jest wolnostojącą markizą ogrodową, idealnie nadającą się do zacieniania letnich ogródków przy restauracjach. Składa się z dwóch markiz tarasowych Linea, stalowej konstrukcji wsporczej (stojaka), oraz daszka zabezpieczającego zwinięte poszycie przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych.

Stalowa konstrukcja wsporcza jest zbudowana ze słupów podporowych, spinającej je kratownicy oraz masywnych podstaw dociążonych płytami betonowymi. Konstrukcja jest cynkowana ogniowo i malowana proszkowo.

Istnieje możliwość modyfikacji podstawowego rozwiązania konstrukcyjnego wg. indywidualnych projektów.

Wyposażenie standardowe obejmuje napęd ręczny. Opcjonalnie dostępny jest napęd elektryczny, sterowanie za pomocą pilota i automatyka pogodowa.

 

Markiza ogrodowa wolnostojąca