Pergola

Pergole tarasowe umożliwiają przyjemny wypoczynek na tarasie, niezależnie od pogody. Pergola to rodzaj markizy, posiadająca prowadnice boczne, a także podpory przednie. To, co je wyróżnia spośród markiz, to większa odporność na zmienne warunki atmosferyczne.
Niektóre modele pozwalają na rozwinięcie poszycia również z przodu, w części pionowej, co stanowi dodatkową ochronę prywatności podczas odpoczynku, a także ochronę przed nisko świecącym słońcem. Przednia część pergoli to także dobre miejsce na powierzchnię reklamową.

Riviera Arcada-Plus Weranda EOS
pergola riviera pergola arcada pergola-weranda-eos
Tarasowa pergola zwijana z grawitacyjnym naciągiem tkaniny Pergola tarasowa zwijana z giętymi prowadnicami i sprężynami gazowymi Zwijana pergola z prowadnicami bocznymi, giętymi pod kontem do 90 stopni
Wymiary maksymalne 500×500 cm Riviera / 400×400 cm Riviera-Mini. Wymiary maksymalne 500×400 cm. Wymiary maksynalne 500×400 cm.
Pergolino Terrado Lamelowa
pergola-pergolino pergola-terrado pergola-lamelowa
Pergola tarasowa zwijana, ze sprężynami gazowymi. Pergola tarasowa z przeszklonym dachem Bioklimatyczna pergola
Wymiary maksymalne 700×600 cm. Wymiary maksymalne 1986 x 600 cm. Wymiary maksymalne to 400×605 cm.
Pergosun Patio Patio Screen
pergola-pergosun pergola-patio pergola-patio-screen
Rzymska pergola z wyjątkowo mocną konstrukcją. Płaska pergola rzymska z nienaprężonym poszyciem. Pergola rzymska z dodatkową w belką wiatrową.

NOWOŚCI 2017

1. Weranda EOS

Pergola, którą można zamontować na tarasie, przy ścianie budynku, a także w ogrodzie, jako produkt wolnostojący. Dodatkową możliwością jest zbudowanie dwóch złączonych wolnostojących pergoli.
Weranda EOS dostępna jest także bez przednich słupów podporowych, tworząc markizę dachową z możliwością przesuwania prowadnic bocznych. Dzięki temu systemowi, zacienianie dachów o nieregularnych kształtach jest dużo łatwiejsze.

2. System Patio

Rzymska pergola z luźnym poszyciem, układającym się po rozwinięciu w niewielkie fałdki.
Pergolę można zamontować do ściany lub podwiesić pod istniejącą podkonstrukcję, tworząc produkt wolnostojący.
W ofercie dostępne są dwie linie wzornicze:
– Patio Styl z dwupoziomową konstrukcją i ozdobnym zwieńczeniem słupa oraz zakończeniem prowadnicy,
– Patio Kwadrat z profilami poprowadzonymi na jednej płaszczyźnie oraz wszystkimi zakończeniami prostopadłymi.

3. Pergosun

Pergola rzymska z naprężonym poszyciem, silnie odporna na warunki atmosferyczne.
Dzięki napiętej tkaninie woda opadowa spływa do zintegrowanej rynny z przodu urządzenia, a następnie jest odprowadzana w niewidoczny sposób wewnątrz słupów podporowych.

4. Pergola lamelowa

Pergola o masywnych kształtach, z wypełnieniem części dachowej obrotowymi piórami aluminiowymi. Dzięki zastosowaniu piór, które pozostają przez cały czas uchylone, następuje naturalna cyrkulacja powietrza, zapewniająca wyjątkowy komfort pod urządzeniem. Pergola gwarantuje pełną ochroną przed słońcem oraz deszczem.
Opcjonalnie można stosować dowolne rolety boczne, dla ochrony przed słońcem i wiatrem.

weranda eos
pergola-patio-screen
pergola-pergosun
pergola laminowa