Skip to content Skip to footer

Najlepsze bramy garażowe

Nowoczesne bramy garażowe cechuje nie tylko funkcjonalność, lecz także estetyczny wygląd i innowacyjność. Dzięki współczesnym osiągnięciom technologicznym możliwy jest montaż bramy garażowej na wymiar. Pozwala to na dokładne dostosowanie rozmiaru drzwi garażowych do możliwości i specyfiki danego miejsca oraz indywidualnych oczekiwań klienta. Wśród popularnych rodzajów bram garażowych z napędem można wymienić bramy segmentowe, rolowane i dwuskrzydłowe. Każdy z tych typów ma swoje unikalne cechy i zalety, które warto poznać przed podjęciem decyzji o zakupie bramy.

Bramy garażowe segmentowe – cechy charakterystyczne

Ten rodzaj bram charakteryzuje się płynnym, pionowych ruchem. Jego nazwa pochodzi od poziomych sekcji składających lub rozkładających się podczas otwierania i zamykania. Co więcej, w takiej bramie można zamontować okna. To doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących estetykę i oszczędność miejsca, a także chcących wpuścić więcej światła do garażu. Brama segmentowa składa się pod sufitem, nie zajmując dodatkowej przestrzeni w garażu.

Bramy garażowe rolowane – kompaktowa alternatywa dla bram segmentowych

Bramy rolowane, zwane też roletowymi, strukturą przypominają składany, elastyczny pancerz. Podczas podnoszenia brama nawija się na rurę umieszczoną w skrzynce nawojowej. Ten rodzaj wrót sprawdza się w obiektach o ograniczonym metrażu, co wpływa na konieczność oszczędzania miejsca. Można powiedzieć, że jest to kompaktowa alternatywa dla bram segmentowych oraz klasycznych wrót dwuskrzydłowych.

Bramy garażowe dwuskrzydłowe – niezawodne rozwiązanie

Tym, którzy wolą sprawdzone, klasyczne rozwiązania, proponujemy bramy dwuskrzydłowe. Nadają się zarówno do garaży prywatnych, przyłączonych do domu, jak i tych szeregowych, położonych nieopodal blokowisk. Składają się z dwóch skrzydeł osadzonych na zawiasach. Choć kiedyś były to zwykle wrota drewniane, dziś stosuje się wysokiej jakości materiały łączące w sobie metal i tworzywa sztuczne, dzięki czemu drzwi garażowe na pilota praktycznie w ogóle nie wymagają konserwacji.

Bramy do garażu w różnych kolorach i rozmiarach

Szerokość bramy garażowej jest ustalana indywidualnie. Tak samo podchodzi się do ich kolorystyki. Klientom oferujemy szeroką paletę barw. Dzięki wybraniu odpowiedniej z nich można uzyskać ciekawe połączenie stylistyczne z resztą budynku – garażu, elewacji siedziby firmy lub domu jednorodzinnego. Zwykle zaleca się dostosowanie koloru bramy do garażu do kolorystyki ścian, stolarki okiennej lub rynien czy parapetów (w przypadku domów prywatnych).

Bramy garażowe – Śląsk to nasze miejsce działania

Świadczymy usługi na terenie Śląska, między innymi sprzedając i montując bramy garażowe segmentowe w Rybniku i Wodzisławiu Śląskim. Nasze bramy garażowe pochodzą wyłącznie od dobrych i sprawdzonych producentów. Nasza firma specjalizuje się nie tylko w sprzedaży, lecz także kompleksowej obsłudze klientów. Służymy radą i pomocą, a nasz proces montażu bramy garażowej jest na każdym etapie klarowny i przystępny dla klienta. Jeżeli potrzebujesz bramy garażowej w Wodzisławiu Śląskim czy Rybniku, skontaktuj się z nami już dziś!
Cena bramy garażowej zwykle wynosi kilka tysięcy złotych w zależności od jej typu i dodatkowych funkcji. Do tego dochodzi także koszt kompleksowej usługi montażu i ewentualnego serwisu. Oferowane przez nas bramy garażowe z napędem i montażem (a także modele bez napędu) są objęte 24-miesięczną gwarancją.

Go to Top