Rolety zewnętrzne

Bezpieczeństwo, spokój, izolacja oraz harmonia – to, czego oczekujemy od naszych domów.
Dzięki roletom zewnętrznym, osiągnięcie tych wartości jest na wyciągnięcie ręki.
Roleta zewnętrzna to jeden produkt, który zawiera w sobie wiele zalet, zawiera w sobie to, co cenimy najbardziej.
Zewnętrzne rolety spełniają funkcję antywłamaniową, ochronną, termoregulacyjną, oszczędnościową, akustyczną oraz estetyczną.
W naszej ofercie posiadamy rolety zewnętrzne czołowego producenta systemów aluminiowych w Europie – Aluprof – stawiającego na pierwszy plan jakość oferowanych produktów.

Zalety rolet zewnętrznych

1. Oszczędność energii
Rolety zewnętrzne w znaczący sposób przyczyniają się do redukcji utraty ciepła zimą, natomiast latem skutecznie chronią wnętrze pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem się przez promienie słoneczne.
Dzięki specjalistycznej konstrukcji rolet, pomiędzy powierzchnią okna a pancerzem rolety wytwarza się poduszka powietrzna, która stanowi doskonały izolator.
Zewnętrzne rolety, dostępne w naszej ofercie, pozwalają na redukcję wydatków na energię przez cały rok nawet do 30%, ograniczając wydatki na urządzenia grzewcze oraz chłodzące.

2. Prywatność
Odpowiednia konstrukcja oraz staranny dobór surowców rolet przyczynia się do skutecznej ochrony naszej prywatności. Ponadto, rolety zewnętrzne pełnią funkcję akustyczną, chroniąc pomieszczenie przed hałasem z zewnątrz, a przy tym zaciemniają pomieszczenie. Dzięki wielofunkcjonalności rolet, komfort przebywania w domu jest na najwyższym poziomie.

3. Bezpieczeństwo
– Solidna konstrukcja prowadnic uniemożliwiająca odgięcie oraz wyciągnięcie profili roletowych
– mocna konstrukcja kurtyny rolety zapobiegająca uszkodzeniom przez uderzenia
– wzmocnione listwy dolne gwarantujące stabilność pancerza
– regulowane zabezpieczenie mechanizmu zapadkowego w dolnej części rolety, uniemożliwiające podniesienie kurtyny rolety od zewnątrz

Wszystkie te czynniki wpływają na silny system bezpieczeństwa rolet, chroniący przed włamywaczami.

4. Środowisko
Trosko o środowisko naturalne jest niezwykle ważne w dzisiejszym świecie. Z tego względu do produkcji rolet zewnętrznych używana jest poliuretanowa pianka wypełniająca profile, która nie zawiera związków freonu, a farby używane do powlekania elementów nie zawierają ołowiu ani kadmu.

5. Komfort i funkcjonalność
Rolety zewnętrzne mogą być sterowane manualnie, za pomocą napędu ręcznego lub elektrycznie. Napęd ręczny jest tradycyjnym, ekonomicznym rozwiązaniem. Odbywa się za pomocą zwijacza na linkę, taśmę lub za pomocą zwijacza korbowego, jednakże wymaga większego wysiłku związanego z obsługą rolet. Ze względu na zwiększenie komfortu użytkowania rolet, oferta została wzbogacona o możliwość sterowania elektrycznego. Sterowanie elektryczne umożliwia przełącznik ścienny lub pilot.

Paleta kolorów

Bogata gama kolorystyczna pozwala na dopasowanie rolety do stolarki okiennej bądź do elewacji budynku. W ofercie znajdują się kolory typu standard, drewnopodobne oraz exclusive.

Wygoda i funkcjonalność

Za pomocą jednego pilota możesz sterować wszystkimi roleta zewnętrznymi
pilot do rolety zewnetrznej